Wiara, Patriotyzm i Sztuka – KONKURS!

0

Drodzy Słuchacze Niepoprawnego Radia PL – pragniemy Wam przedstawić miesięcznik kulturalny WPiS (Wiara, Patriotyzm i Sztuka), który ukazuje się nakładem wydawnictwa Biały Kruk. A już w czwartkowej (16.01) audycji KONKURS w którym będą do wygrania 3 egzemplarze miesięcznika!

WPiS

W bieżącym numerze:

? Tam, gdzie Bóg się narodził – specjalna świąteczna rozmowa z bp. Giacinto-Boulos Marcuzzo z Nazaretu, wikariuszem generalnym Patriarchy Łacińskiego dla Izraela.

? Dwa dziecięce sny, które wyznaczyły drogę życia – z ks. prof. Waldemarem Chrostowskim o osobistym i zbiorowym przeżywaniu świąt rozmawia Leszek Sosnowski.

? Gody nasze staropolskie – o sposobach świętowania Bożego Narodzenia w dawnej Polsce pisze historyk dr Robert Kościelny.

? Abecadło Bożego Narodzenia – symbole i zwyczaje najpiękniejszych świąt przybliża Jolanta Sosnowska.

? Ksiądz Skarga znów przemówił w Sejmie! – relacja z prezentacji najnowszej książki Białego Kruka – „Kazań sejmowych” ks. Piotra Skargi, jaka odbyła się w gmachu Sejmu.

? Nowe zadania Antoniego Macierewicza – z wiceprzewodniczącym Prawa i Sprawiedliwości o gospodarce, rządzie i tragedii smoleńskiej rozmawia Adam Sosnowski.

? Kiedyś czołgi za 1 euro, teraz za miliardy złotych – kolejne chybione posunięcie rządu ujawnia Leszek Sosnowski.

? To nie tak miało być… – opowieść o Ryszardzie Majdziku, opozycjoniście, związkowcu i działaczu społecznym internowanym 13 grudnia 1981 r.

? Jak zostać Gigantem Ducha? – artykuł 16-letniej licealistki i aktywistki pro-life Ewy Rajman o postaci i dorobku dr Wandy Półtawskiej.

? Boże miłosierny! Ileż ta kobieta wycierpiała… – życie niedawno zmarłej matki bł. ks. Jerzego Popiełuszki opisuje Jolanta Sosnowska.

? Ukraino, broń się! – rozmowa Leszka Sosnowskiego z prof. Krzysztofem Szczerskim o bieżących wydarzeniach na Ukrainie.

? Historia wojaży Trzech Króli – dzieje relikwii Trzech Króli przechowywanych od wieków w katedrze w Kolonii opisuje Adam Sosnowski.

? Samotna krucjata Ryszarda Nowaka w sprawie wszystkich katolików – opowieść o zmaganiach przewodniczącego Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą Ryszarda Nowaka z kontrowersyjnym muzykiem Adamem Darskim – Nergalem.

? Ten pociąg jedzie do piekła – dzieje życia austriackiego błogosławionego i męczennika Franza Jägerstättera przedstawia Adam Sosnowski.

? Spacer wzdłuż murów Watykanu – wycieczka wzdłuż granic najmniejszego państwa świata.

 

A poza tym: nowości i rekomendacje książkowe Białego Kruka (w tym liczne i atrakcyjne propozycje świątecznych prezentów), formularz prenumeraty na nadchodzący rok oraz jak zawsze krzyżówka z nagrodami.

Recent Posts

Leave a Comment