Zróbmy sobie bombkę

0

dabomb-1215481-mIle warte są gwarancje mocarstw, przekonała się Ukraina. W Budapeszcie w 1994 r. Rosja, USA i Wlk. Brytania gwarantowały jej nie tylko niepodległość, ale i całość terytorium w zamian za rezygnację z broni atomowej. Niestety biedni Ukraińcy uwierzyli. Jakoś nie spotkałam w komentarzach politycznych, aby ktokolwiek zastanawiał się nad tym, że teraz żadne rozsądnie myślące państwo nie będzie rezygnowało z własnej broni jądrowej. Świat wszedł w nową fazę zbrojeń. Wojna nuklearna coraz bardziej staje się prawdopodobna. Jedynie skuteczna obrona Ukrainy może temu zapobiec.

Każde ustępstwo wobec Rosji jeszcze ją rozzuchwala. Na Krymie się nie skończy. Teraz dywersanci będą destabilizować Ukrainę – a to zastrzeli się jakiegoś gościa z Prawego Sektora, a to rozpocznie strzelaninę w centrum Kijowa i odpowiedzialnością obarczy Prawy Sektor albo dowolnie inną organizację czy partię. Jeśli USA i państwa NATO ulegną pokusie rozmów i obłaskawiania, to stracą jedynie twarz, a konflikt i tak będzie. Lekcja z Hitlerem i jego obłaskawianiem od 1936 roku poszła na marne. Francuzi nie posłuchali rad Piłsudskiego i nie chcieli wojny zwycięskiej prewencyjnej w 1934 r. Mieli potem niemieckie czołgi w Paryżu

Teraz 77 proc. Niemców chce żyć na kolanach byleby tylko handlować z Putinem. No cóż tylko idiota przenosi wojnę na swoje terytorium. Zamiast pomóc Ukraińcom zapraszają Rosjan do siebie!

Putin wprowadził też nową taktykę prowadzenia walk. Sam tego nie wymyślił robiły to już wojska niemieckie w XII w. Pędziły przed sobą zakładników i zmuszały do zabijania przez obrońców swoich. Jak ktoś nie wierzy, to niech zapozna się z obroną Głogowa, gdzie do maszyn oblężniczych Niemcy przywiązali zakładników – dzieci obrońców polskiego grodu Putin zapowiedział, że będzie tak robił stale. Zapowiedział też, że będzie patrzył jak strzela się do własnych obywateli! No cóż może ta jego technika prowadzenia walk się upowszechni i przed atakiem np. Chińczycy popędzą Rosjan? Mam mieszane uczucia czy będzie mi ich żal. Z ludzkiego i chrześcijańskiego punktu widzenia na pewno tak, ale w końcu 80 proc. Rosjan poparło politykę Putina napaści na Ukrainę. Ja rozumiem propagandę putinowskich mediów ale niech mi od tej pory nikt nie mówi, że naród rosyjski jest wspaniały tylko władza zła! Hitlera też poparło przeszło 90 proc. obywateli Niemiec!

Czas najwyższy zrobić w Polsce porządek. Po pierwsze odbudować przemysł ciężki – hutniczy, maszynowy i zbrojeniowy. Znacjonalizować wszystko to, co zostało sprzedane za bezcen – podstawą jest udowodnienie działalności przestępczej – wrogie przejęcia, łapówkarstwo itp.

Wprowadzić należy natychmiast powszechny pobór i to nie tylko mężczyzn ale i kobiet – absolwentek szkół medycznych i technicznych. Pozostałe dziewczęta mogą zgłaszać się na ochotnika. Szkolenia prowadzić wg projektu obrony terytorialnej przygotowanego kiedyś przez Szeremietiewa, czyli zajęcia rekrut odbywa mieszkając w domu, a jedynie 2- 3 miesiące to ćwiczenia poligonowe.

Pamiętajmy, że Rosja atakuje tylko wtedy, gdy ma pewność, że ofiara bronić się nie będzie. Gdy ma pewność, że bastionem będzie każdy próg, ataku zaniecha.

Rosja szanuje jedynie ludzi silnych. Rozmemłańce bezdecyzyjne powodują jedynie śmiech na Kremlu.

Nic to, że Ukraina nie jest w NATO, dwa mocarstwa natowskie gwarantowały jej niepodległość i całość terytorialną. Jak więc Litwa, Łotwa, Estonia czy Polska może liczyć jedynie na NATO? Nie możemy oczekiwać aby inni nas bronili, gdy my odpuszczamy obronę nas samych. Przecież nawet do czasu przybycia wojsk sojuszniczych z odsieczą trzeba utrzymać front.

Artykuł opublikowany na SDP.PL

(foto http://www.freeimages.com/photo/1215481)

Recent Posts

Leave a Comment