WPiS – w czwartek KONKURS!

0

Niepoprawne Radio PL prezentuje nowy numer dwumiesięcznika „WPiS – Wiara, Patriotyzm i Sztuka” (wyd. Biały Kruk). W czwartkowej audycji KONKURS – do wygrania będą 3 egzemplarze czasopisma!

WPiS-7-2014

W bieżącym numerze:

? Zamieniacie Polskę w kamieni kupę – wystąpienia posła Prawa i Sprawiedliwości Krzysztofa Szczerskiego podczas sejmowych debat nad odwołaniem rządu Donalda Tuska.

? To „Solidarność” jest przykładem prawdziwej demokracji – relacja Adama Sosnowskiego z Walnego Zebrania Delegatów NSZZ „Solidarność” Regionu Małopolskiego, na którym wybrano nowe władze Regionu na kolejną kadencję.

? W sytuacji zagrożenia kościół się nie zawaha – Leszek Sosnowski rozmawia z metropolitą wrocławskim abp. Józefem Kupnym o ideologii gender, katolickich mediach, potrzebie nowej ewangelizacji oraz zaangażowaniu Kościoła w życie publiczne.

? Wymarsz polskich oddziałów strzeleckich na wojnę o niepodległość – dr Marek Piotr Deszczyński przypomina okoliczności historycznego wymarszu 1. Kompanii Kadrowej. Sto lat temu z krakowskich Oleandrów do walki o wolną Polskę wyruszyła grupa przepełnionych ideami młodych ludzi. Tak rozpoczęła się legionowa epopeja.

? Przygotowano podstępny zamach na Jarosława Kaczyńskiego – o wyzwaniach stojących przed Prawem i Sprawiedliwością, prawdziwych intencjach kryjących się za działaniami Zbigniewa Ziobry i Jarosława Gowina oraz drogach wiodących do zdecydowanego politycznego zwycięstwa PiS pisze w Felietonie politycznym Leszek Sosnowski.

? „Dzieje Polski” księga wiedzy i mądrości – głosy polskich biskupów o najnowszej książce prof. Andrzeja Nowaka wydanej przez Białego Kruka.

? „Polskość jest przywilejem; nie jest ona dana każdemu” – druga część rozmowy Leszka Sosnowskiego z prof. Andrzejem Nowakiem o początkach państwa polskiego na kanwie nowej książki tego wybitnego historyka zatytułowanej „Dzieje Polski”.

? „Wielka sztuka i wielki narodowy dorobek polskiej tradycji i kultury” – rozmowa Jolanty Sosnowskiej z fotografikiem Adamem Bujakiem o jego miłości do Krakowa, ulubionych krakowskich miejscach i pracy nad najnowszym albumem o podwawelskim grodzie zatytułowanym „Tysiącletni Kraków”.

? Przegląd najnowszych i najciekawszych wiadomości z mediów całego świata w kolejnym odcinku Świato-podglądu.

? Trzeba zmienić sędziów na tym boisku – mówi prof. Krzysztof Szczerski w rozmowie z Leszkiem Sosnowskim o integrowaniu prawicy, nadchodzących wyborach i spodziewanym końcu rządów koalicji PO-PSL.

? Jak Bociany kradną prąd, dlaczego odlatują na zimę do ciepłych krajów i z jakiego powodu nie lubią latać nad morzem w rozmowie z Jolantą Lenard ujawniają autorzy albumu „Mazury. Między niebem a wodą” – fotografik przyrody Waldemar Bzura i biolog dr Jerzy Kruszelnicki z Mazurskiego Parku Krajobrazowego.

? Trzeba było przeżyć pięć lat terroru, by wiedzieć, jak bardzo czekaliśmy na tę chwilę odwetu – w 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego przedstawiamy sylwetkę jednej z jego uczestniczek, 90-letniej Marii Bińkowskiej ps. „Mada”.

? U świętego Proboszcza z Ars najpiękniej jest latem – walory krajobrazowe, historyczne i religijne francuskiego regionu Rodan-Alpy, w tym także Ars – miejsca życia, kapłańskiej posługi i śmierci patrona proboszczów św. Jana Marii Vianneya – opisuje Jolanta Sosnowska.

? Piotr Witt z korespondencji z Paryża odpowiada na pytanie Czy należy bać się Mariny Le Pen. Wyjaśnia też, dlaczego Francuzi, którzy jeszcze niedawno wybrali na prezydenta socjalistę Françoisa Hollanda, w ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego gremialnie zagłosowali na prawicowy Front Narodowy.

? Może uratujesz jedno życie? – rozmowa z Lią Mills, 17-letnią działaczką pro-life z Kanady, założycielką organizacji „True Choice”, o jej aktywności na polu obrony życia i odwadze do występowania przeciw aborcji.

? Żywy pomnik św. Jana Pawła II – reportaż z powstającego w Inwałdzie niezwykłego Ogrodu Jana Pawła II, w którym drzewa, krzewy i kwiaty utworzą wizerunek Ojca Świętego i dwóch bliskich mu świątyń: bazylik wadowickiej i watykańskiej.

A prócz tego jak zawsze krzyżówka z nagrodami, liczne nowości i promocje książkowe (w tym pozycje związane z 70. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego) oraz rabaty dla czytelników.

Recommended Posts

Leave a Comment