Audycja 575 (niedzielna) zajawki

0

19:02 Felieton: Aleksander Rybczyński
      Wszyscy bylis´my na pokładzie Tupolewa
      Organizator / Źródło: Insurekcja smoleńska (fragment) / http://blog-n-roll.pl/en/blogs/nessun-dorma

Książkę można kupić: u Solidarnych2010, w multibook.pl, w Klubie Ronina w poniedziałki od godz, 19 do 22 ul. Foksal 3/5 oraz w księgarni przy ul. Marszałkowskiej 7 od poniedziałku do piątku w godz. 10 do 17

19:06 Blog: Gadający Grzyb
      Czy Benedykt XVI żałuje abdykacji?
      Źródło: http://blog-n-roll.pl/pl/blogs/gadaj%C4%85cy-grzyb#.VEvsF1c_iGd

Głaskanie po główce nie zmienia Bożego osądu naszych uczynków, a modernistyczne opium dla sumienia może znieczulać tylko do czasu.

19:20 Blog: Małgorzata Todd
      Sposób bogacenia się
      Źródło: http://mtodd.pl

Ciężką pracą i oszczędnością ludzie się bogacili od wieków. Ale czy ten model nie stał się przeżytkiem?

19:24 Blog: Aleksander Ścios (czyta MarkD)
      Szpidzy tacy jak my…
      Źródło: http://bezdekretu.blogspot.com

Kampania medialna towarzysząca tzw. aferze szpiegowskiej, to jedna z podstawowych przesłanek wskazujących na propagandowy wymiar „akcji kontrwywiadowczej”. Upatrywanie w tym wydarzeniu jakiejś zmiany jakościowej w pracy służb III RP, lub nadawanie mu rangi „walki z rosyjską agenturą”, byłoby poważnym nadużyciem.

19:42 Audiobook : Gilbert Keith Chesterton (czyta Katarzyna)
      Święty Tomasz z Akwinu, odc. 22, rozdział V – Prawdziwe życie św. Tomasza
      Źródło: http://Chesterton-Sw-Tomasz-z-Akwinu.4shared.com/

Jak to było z tym przycinaniem stołu do tuszy św. Tomasza? Prawda to czy złośliwa anegdota? Autor opisuje wygląd i sposób życia mnicha.

20:05 Audiobook: Józef Piłsudski (czyta Władysław)
      Rok 1920, odc. 20, część 4 rozdziału VI
      Źródło: http://Rok-1920.4shared.com/

„Z błędu strategicznego generała Szeptyckiego i z dziwnej rozbieżności celów i ruchów dwóch sowieckich armii wynika niezwykle oryginalna bitwa o posiadanie Wilna”. 11 lipca na północy sowieckiego frontu rozpoczyna się pod Wilnem trzydniowy bój. Józef Piłsudski opowiada, jak do niego doszło, mimo że nie był przewidywany w planach strategicznych.

20:24 Debata: prof.Andrzej Nowak vs. red.Rafał Ziemkiewicz
      Wolność – Istota tożsamosci Polaków
      Organizator: Krakowski Klub Wtorkowy i Klub Ronina

Jak pięknie można się spierać o sprawy polskie. Wystarczy i trzeba posłuchać tej debaty. A wnioski nasuną się same. Polsce potrzebna jest dyskusja, bo żadna ze stron nie m nigdy 100% racji.

22:38 Audycja muzyczna: Budyń78
      Po Zmroku 68
      Organizator: Po Zmroku

Jak co tydzień Toy Dolls i GBH, a oprócz tego Kukiz, Nowo Mowa, The Bill i nowy Shellac – więc znów mieszanka klimatów i huśtawka nastrojów.

23:27 Audiobook: Sergiusz Piasecki (czyta Gadający Grzyb)
      Siedem pigułek Lucyfera – odc.11 Rozdział VI – Strategia króla szabru – cz.2
      Organizator: http://siedem-pigulek-lucyfera.4shared.com/

Autentyczne przygody diabła Marka, w latach 1945 i 1946, w niepodległej Polsce demokratycznej, odtworzone na podstawie: dokumentów, zeznań świadków, wycinków prasowych oraz własnych
obserwacji autora.

23:34 Audiobook: Prof. Andrzej Nowak (czyta: Geolog 1988)
      Kosmiczny sen Polaka
      Organizator / Źródło: Od Polski do post-polityki. Intelektualna historia zapaści Rzeczpospolitej / http://od-polski-do-post-polityki.4shared.com

„Kennedy rozbudził w Amerykanach przed blisko półwieczem nowy entuzjazm, przedstawiając im jak oodpowiedź na sowieckiego ‚Sputnika’ własny program kosmiczny z odrębnym przemawiającym do wyobraźni celem: lądowaniem człowieka na Księżycu. Reagan podtrzymał nadszarpniętą po Wietnamie i Catrerze wiarę w możliwość wygrania rywalizacji z Sowietami ogłaszając ideę SDI – ‚gwiezdnych wojen’. Po filmie Lukasa to także przemówiło do wyobraźni milionów (również po drugiej stronie żelaznej kurtyny).”

24:01 Blog: Zbigniew Kuźmiuk (czyta MarkD)
      Czy Rosjanie przejmą teraz dokończenie budowy Gazoportu?
      Źródło: http://naszeblogi.pl/blog/49

Jak informuje portal defence24.pl zajmujący się bezpieczeństwem, wojskiem i przemysłem, rosyjski koncern naftowy Rosnieft kierowany przez byłego wicepremiera rosyjskiego rządu Igora Sieczina, chce nabyć większościowy pakiet włoskiej firmy Saipem, która jest głównym wykonawcą naszego Gazoportu w Świnoujściu.

24:09 Artykuł: Budyń78
      Niedoszły prezydent Radek Sikorski

W ciągu jednego dnia Radosław Sikorski zafundował nam przyspieszoną powtórkę z afery taśmowej, przy czym w zastępstwie za potajemnie nagrane taśmy tym razem kluczową rolę odegrał dobrowolnie udzielony amerykańskiemu portalowi „Politico” wywiad. Były szef dyplomacji, a obecnie marszałek sejmu RP opowiedział dziennikarzowi o propozycji udziału w rozbiorze Ukrainy, jaką polskiemu premierowi w 2008 roku złożyć miał Władimir Putin.

24:19 Spotkanie: ks.Tadeusz Isakowicz-Zaleski
      O stosunkach polsko-ukraińskich
      Organizator / Źródło: Stowarzyszenie Studentów dla Rzeczpospolitej – UJ Kraków 21.X.2014 / https://www.youtube.com/user/jwfoto

Rozmowa o najnowszych informacjach dot.Ukrainy. Między innymi o podziale Ukrainy zaproponowanej Tuskowi przez Putina. Wydawało się że polska polityka dobiła dna. Okazało się że dno jest głębiej!

02:02 Historia: Godziemba (czyta Gadający Grzyb)
      Cel: Antoni Szacki „Bohun” – cz.1
      Źródło: http://blog-n-roll.pl/en/blogs/godziemba#.VEkn9lc_j5F

„Od samego początku dowódca Brygady Świętokrzyskiej oskarżany był przez komunistów o zbrodnie wojenne i współpracę z Niemcami.”

02:21 Felieton: Zbigniew Hałat
      Spróbuj pomyśleć
      Organizator / Źródło: Radio Maryja / http://www.radiomaryja.pl

Donos, którego autor jest znany z imienia i nazwiska, działa jak bumerang, który ledwie muśnie cel, by wracając, narobić nieporównanie większych szkód.

02:31 Felieton: prof.Krystyna Pawłowicz
      Myśląc Ojczyzna
      Organizator / Źródło: Radio Maryja / http://www.radiomaryja.pl

We wtorek udało sie zatrzymać glosowanie nad konwencją przemocową. Posłowie PIS złożyli wniosek o zbadanie zgodności konwencji z polską konstytucją. Nie obyło się bez destrukcyjnych działań PO i zaskoczenia a właściwie cudów w komisji.

02:41 Felieton: Antoni Macierewicz
      Głos Polski
      Organizator / Źródło: Radio Maryja / http://www.radiomaryja.pl

W przeddzień wyborów samorządowych wszędzie ludzie pytają : jak długo można będzie jeszcze wytrzymywać to co wyprawiają obecnie rządzący?

Recent Posts

Leave a Comment