Audycja 1162 (niedzielna) zajawki

19:33 Dyskusja: dr Leon Popek, prok. Marek Rabiega, Jerzy Mużyło, Wacław Stankiewicz, mod.Anna Zarzycka       77. Rocznica Zbrodni Wołyńskiej – Pamięć i Prawda       Organizator / Źródło: Przystanek Historia IPN Szczecin / https://www.youtube.com/user/IPNtvPL/videos W niedzielę 11 lipca 1943 roku oddziały UPA dokonały skoordynowanego ataku na 99 polskich miejscowości, głównie w powiatach kowelskim, horochowskim i włodzimierskim. Było to apogeum mordów prowadzonych od lutego 1943 roku do wiosny 1945 roku. Właśnie dlatego tego dnia obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej.

Audycja 1161 (czwartkowa) zajawki

21:15 Felieton: Małgorzata Todd       Za czy przeciw? Kolejny raz mamy okazję opowiedzieć się za Polską i patriotyzmem, lub internacjonalizmem, inaczej zwanym po prostu komunizmem. Nigdy wcześniej podział nie był aż tak wyraźny.

Audycja 1160 (niedzielna) zajawki

19:06 Blog: Józef Wieczorek       W kontekscie sprawy profesury Andrzeja Zybertowicza       Źródło: https://blogjw.wordpress.com/ Trzeba mieć na uwadze, że smak tytułów i głęboka choroba nauki w Polsce ma uwarunkowania systemowe i żadne listy otwarte ani smaku nie poprawią, ani chorej nauki nie uzdrowią. Do tej sprawy potrzebne jest podejście lekarskie, bo inaczej chora nauka w Polsce całkiem obumrze.
page  1  of  238