Audycja 1245 (czwartkowa) zajawki

19:22 Audiobook: Fulla Horak       Święta Pani, odc. 51, zakończenie rozdziału - Świętych obcowanie       Źródło: http://swietapani.niepoprawneradio.pl "Tak więc dzięki tym systematycznie stosowanym sposobom, wszelka czułostkowość i rozrzewnienie wydały się z czasem i mnie samej śmieszne. Nie było rady. Trzeba się było opanować i odzwyczaić".

Audycja 1244 (niedzielna) zajawki

22:49 Felieton: Leszek Żebrowski
      Odtrutka na 'tfu-rczość' Jana Abrahamera Grabowskiego, czyli o Polnische Polizei
      Źródło: https://www.youtube.com/c/Wykl%C4%99ciTV/videos

Skoro przez tyle lat nie badaliśmy i nie opisywaliśmy obiektywnie własnej historii, to robią nam to inni, tyle, że nieobiektywnie. "Policji Granatowej", gdzie służba dla przedwojennych policjantów była PRZYMUSOWA, było 8-12 tys. Nie wszyscy zachowywali się jak trzeba, to prawda. Ale większość tak i nawet komuna tak ich zweryfikowała po wojnie. Dziś są synonimem wszelkiego zła, bo była przecież... "polska". A ile było policji żydowskiej w gettach i jakie wychodzą proporcje policjantów "granatowych" w stosunku do populacji [...]

Audycja 1243 (czwartkowa) zajawki

19:23 Audiobook: Fulla Horak       Święta Pani, odc. 49, c.d. rozdziału - Świętych obcowanie       Źródło: http://swietapani.niepoprawneradio.pl "Raz ktoś przyniósł mi książkę o Pierre Giorgio Frassatim. Bardzo mnie zajęła i ujęła ta śliczna i młodzieńcza postać i spytałam Mamusi św., czy nie mogłabyn go zobaczyć".
page  1  of  266