Audycja 1132 (czwartkowa) zajawki

19:12 Audiobook: Józef Mackiewicz (czyta markD)       Zwycięstwo prowokacji Prawo r?wni pochyłej jest jednakie dla wszystkich. Kto na nią raz wkroczy, toczy się dalej. Takoż obserwujemy w tej chwili staczanie się grupy ZNAKu z "etapu politycznego", poprzez "etap faryzeizmu" do etapu jawnej agentury. Świadczy o tym zarówno włączanie się we wszystkie dezyderaty polityki zagranicznej bloku komunistycznego, dywersyjna akcja w ośrodkach katolickich na zachodzie, jak też w ośrodkach emigracyjnych.

Audycja 1131 (niedzielna) zajawki

19:07 Audiobook: Józef Mackiewicz (czyta MarkD)       Zwycięstwo prowokacji       Organizator: wyd.Fronda Gomułka dokonał swoistej "ewolucji": agenturę zagraniczną zastąpił faryzeizmem. Zamiast niezdolnych i trochę śmiesznych postaci, w rodzaju Horodyńskiego, pojawiają się teraz na Zachodzie osoby poważne, o dużej erudycji teologicznej, wyrobione politycznie. Nie mówi się o nich głośno, że to "agenci", lecz po cichu, że to ludzie "stojący blisko osoby prymasa". Oni zaś czasem prostują, a czasem nie dosłyszą tych szeptów...

Audycja 1130 (czwartkowa) zajawki

19:12 Audiobook: Józef Mackiewicz (czyta markD)       Zwycięsto prowokacji       Organizator: wyd.Kontra Kościół katolicki w Polsce, po opanowaniu jej w 1945 przez bolszewików, o walce z komunistami nie zamyślał. Wręcz przeciwnie, od początku zachował pełną lojalność wobec nowych władz, mimo iż na emigracji istniał prawomocny rząd konstytucyjny.
page  1  of  228